Potvrzení plnoletosti

Kliknutím na tlačítko níže potvrdzuje, že je Vám více než 18 let.
By click on button below you agree you are at least 18 y.o.
Zpět

Sudličkova slivovice jako lék

Přidáno: 19. 2. 2017 10:25:56

19 Únor 2017

Slivovice je tradiční český nápoj, který je nejen u nás, ale i zahraničí velmi oblíbeným nápojem. Slivovice je nápojem, který má doslova nezaměnitelnou chuť a vůni. Jedná se o alkoholický nápoj, který Vás doslova zahřeje na duši i těle a má také léčivé účinky. Například při chřipce nebo nachlazení je velmi dobrým lékem. Někteří lékaři tvrdí, že když slivovici požijete po ránu na lačno, tak zlepšuje obrany schopnost organismu.

Sudličkova slivovice jako lék

Malé množství alkoholu má příznivý vliv na organismus. Díky slivovici dochází k roztažení cév, zlepšuje spalování tuků, zpomaluje proces sklerotizace cév a také má dobrý vliv na srdeční choroby. Jako lék se využívá výhradně pravá slivovice a nejlépe několik let uskladněná.

Výroba slivovice není nějak extrémně náročná, základní surovinou jsou vždy švestky. Švestky k výrobě kvalitní slivovice zpracováváme vždy zralé a čisté, které necháme zkvasit. Proces kvašení se nesmí nijak urychlovat, švestky musí pořádně prokvasit. Výroba slivovice se nazývá destilace, zde dochází ke změně pevného skupenství na kapalné.

Pokud je slivovice kvalitní poznáme podle toho, že řetízkuje. Vytváří takzvané tenké pramínky, řady bublinek, které stékají zpět do sklenice. Odborníci poznají kvalitní slivovici podle toho, jak slivovice drhne mezi palcem a ukazováčkem a zde platí, že čím víc, tím je slivovice kvalitnější.

Náš sortiment je velmi bohatý. Kvalitní Sudličkovu slivovici si můžete objednat ZDE.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info