Potvrzení plnoletosti

Kliknutím na tlačítko níže potvrdzuje, že je Vám více než 18 let.
By click on button below you agree you are at least 18 y.o.
Zpět

Vlašské ořechy a jejich účinky na zdraví

Přidáno: 23. 2. 2016 10:36:02

23 Únor 2016

Vlašské ořechy mají blahodárné účinky na naše zdraví. Jsou ceněné nejen pro svoji chuť, ale především pro vysoký obsah důležitých látek, které jsou pro naše tělo potřebné. Vlašské ořechy obsajují více než 70% tuků, dále pak 18% proteinů a jen 3% sacharidů. Kvůli svému velmi nízkému obsahu cukrů jsou ořechy vhodné pro diabeticky a pro své výživové hodnoty jsou velmi ceněné vegetariány.

Jejich pravidelná konzumace působí velmi pozitivně na negetivní psychické stavy – deprese, stres, úzkost a další. Mimo jiné obsahují plno vitamínů jako například B3, B5, B6, C, E a mnoho dalších. Dá se říct, že vlašské ořechy jsou výbornou potravou pro náš mozek. Odstraňují únavu a předchází vzniku srdečních onemocnění.

Léčivá sílá vlašských ořechů se projevuje jak při vnějším, tak i vnitřním užívání. Z vlašských ořechů se připravují nápoje, odvary, výluhy, čaje a v neposlední řadě i obklady.

Recept na ořechovku s kořením

Nasbíráme ještě nezralé a zelené ořechy, které nakrájíme na kousky. Přidáme hřebíček, podle chuti, vanilku, skořici a kousky pomeranče. Tuto směs naplníme do sklenic a zalijeme až po vrch destilátem. Sklenice postavíme na slunné místo a necháme odležet asi 3-4 týdny. Sklenicí občas zatřepeme. Poté nápoj osladíme medem a slejeme do lahve.

Recept na ořechovku s kořením

Tento nápoj si však můžete připravit až v červnu, kdy zelené nezralé ořechy sbíráme. Aby jste si mohli tento nápoj dopřát, doporučujeme Vám velmi kvalitní Ořechovku Sudličku, která má příjemně nahořklou chuť a tmavou barvu. Vlašské ořechy jsou základem dobré ořechovky. Objednat ji můžete ZDE.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info