Potvrzení plnoletosti

Kliknutím na tlačítko níže potvrdzuje, že je Vám více než 18 let.
By click on button below you agree you are at least 18 y.o.
Zpět

Vybíráme ovoce na pěstitelské pálení

Přidáno: 27. 10. 2016 21:44:52

27 Říjen 2016

Máte vlastní zahradu nebo sad plnou ovoce? Můžete využít sběru ovoce na pěstitelské pálení a to do 4.11.2016. Přívezte ovoce k nám a poté si můžete odvézt vlastní pálenku. Pěstitelské pálení je služba, která Vám v rámci našich služeb vypálí z Vašeho ovoce ovocný destilát. Destilát si můžete nechat vyrobit ze švestek, jablek nebo hrušek. Sběrná místa ovoce naleznete na našich webových stránkách v sekci Pěstitelská pálenice.

Ovoce pro přípravu kvalitního kvasu musí být dobře vyzrálé, až přezrálé, musí být zralé, očištěné, bez trávy, hlíny, listí či jiných nečistot. Nesmí být nahnilé nebo plesnivé.
Před samotným kvašením upravíme ovoce následně:

  • švestky – pomačkat
  • hrušky – podrdit
  • jablka – podrtit

Takto upravené ovoce následně uložíme do kvasných nádob. Vhodné jsou plastové nebo dřevěné. Nikdy nepoužíváme nádoby kovové nebo hliníkové. Nádoby musíme před uložením ovoce pečlivě vymýt a zbavit všech nečistt. Nádoby naplníme maximálně do 4/4 objemu, uzavřeme, abychom zabránili přístupu bakterií, které jsou nežádoucí.
Následně nádoby umístíme do místnosti, kde je teplota kolem 15 stupňů. Kvasem v žádném případě nemícháme a nádobou nehýbeme. Po několika dnech se v nádobě objeví deka, která je na povrchu. Deku nijak nenarušujeme a neodstraňujeme. Deka zabraňuje úniku alkoholu a přirozenou ochranou proti infekci.
V té chvíli, kdy přestane unikat CO2 je kvašení u konce. Deka, která je na povrchu se začne propadat a je potřeba pohlídat, aby nepropadla do kvasu. Před samotným pálením deku opatrně sebereme.
Švestky:
Výtěžnost 1 litr 50% pálenky z cca. 9 až 12 kg ovoce
Ovoce kvasí 8 – 12 týdnů.
Jablka:
Výtěžnost 1 litr 50% pálenky z cca. 10 až 13 kg ovoce
Ovoce kvasí cca. 10 – 16 týdnů.
Hrušky:
Výtěžnost 1 litr 50% pálenky z cca. 13 až 16 kg ovoce
Ovoce kvasí cca. 6 – 10 týdnů
Spokojenost zákazníka je pro nás vždy na prvním místě a věříme, že i vy jste s naší prací spokojeni a že nám zachováte přízeň i v další sezóně. 

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info