Potvrzení plnoletosti

Kliknutím na tlačítko níže potvrdzuje, že je Vám více než 18 let.
By click on button below you agree you are at least 18 y.o.
Zpět

Zahřejte se v zimě punčem ze Sudličkovi pálenice

Přidáno: 4. 1. 2017 12:00:31

04 Leden 2017

Nyní je v plném proudu zahájena punčová sezóna a tak Vám Sudličkova pálenice nabízí vynikající punč, kde základem je Frankovka. Punč z naší pálenice Vás nadchne svou vynikající lahodnou chutí a okouzlující vůní. Je vhodný pro každou příležitost a nastartování příjemné atmosféry.

Zahřejte se v zimě punčem ze Sudličkovi pálenice

K nám do České republiky byla cesta punče velmi klikatá a recept byl do Evropy přivezen někdy v 17. století až z Indie britskými kolonisty. Angličané dlouhou dobu Indii kolonizovali a proto se velmi často rodí otázka, proč se vlastně nezrodil v Anglii. Samotný název vznikl odvozením z indického slova – panča – v překladu pět. Ptáte se, proč zrovna pět? Protože byl punč tvořen pěti základními ingrediencemi a to cukrem, čajem, vínem, vodou a arakem. Arak je pálenka, která je vyrobená ze zakvašených palmových šťáv a jejich destilací. Do punče bylo přidáváno různé koření a ovoce. Historické prameny uvádí, že existuje více původních indických receptů, ale vždy tvoří pět základních ingrediencí.

V Evropě se indické ingredience nahrazovaly dostupnými ingrediencemi a tak se původní recept trošku změnil. Například rakouský punč je velmi známý tím, že obsahuje mnohem vyšší množství alkoholu, než u nás.

Vyzkoušejte punč ze Sudličkovi pálenice, který nabízíme kromě klasického balení také v dárkové sadě.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info