Potvrzení plnoletosti

Kliknutím na tlačítko níže potvrdzuje, že je Vám více než 18 let.
By click on button below you agree you are at least 18 y.o.

Ovocný lihovar

Ovocný lihovar firmy Fonticulus, spol. s r.o. se zabývá výrobou ovocných destilátů především ze švestek, hrušek a meruněk. Mezi naše produkty patří také ořechovka, punč a česká kmínka.

Pravý ovocný destilát je alkoholický nápoj, kdy líh v něm obsažený pochází pouze z ovocného kvasu. Nejznámější pravý ovocný destilát je slivovice, která se vyrábí ze švestek. Ale z každého ovoce se dá vyrobit destilát, tedy čirý alkoholický nápoj. Výroba destilátu je složitý a dlouhý proces, který začíná sklizní ovoce a jeho tříděním. Pro výrobu používáme pouze zcela zralé, zdravé a čisté plody. Z ovoce se připraví ovocná drť, která se dopraví do uzavřených tanků. Toto stadium výroby se nazývá kvašení a za nepřístupu vzduchu zde kvas několik týdnů zraje.

Samotná výroba destilátu se nazývá destilace. Destilační přístroje dnešní doby se prakticky neliší od těch, které se používaly k výrobě před 100 lety. Jedná se o systém dvojí destilace ve dvou kotlích. První destilací dosahujeme toho, že získáme veškerý alkohol obsažený v zápaře. Druhá destilace (rektifikace) je proces, ve kterém oddělíme tzv. jádro, které obsahuje množství aromatických látek a alkoholu. Jednou velmi důležitou zásadou, která se ještě nedávno příliš nedodržovala, je nutnost výroby destilačního zařízení z mědi. Měď působí jako katalyzátor, který reaguje s kyanidovými kyselinami, čímž je neutralizuje. (Tyto vznikají u peckového ovoce a později se z nich vyvíjejí karcinogenní látky.)

Vypálený destilát může dosahovat lihovitosti i kolem 60%, a proto se ředí speciálně upravenou vodou. Poté je distribuován v komerčním či dárkovém balení.

Ovocný lihovar má dvě pobočky:

Ovocný lihovar Sudličkova Lhota Lhota

Sudličkova Lhota 1, 565 01 Choceň

Pěstitelské pálení, příjem ovoce

Tomáš Bouc tel: 465 544 740,776 242 884
email: t.bouc@fonticulus.cz

 

Ovocný lihovar Hrobice

Lihovar Hrobice 53, Staré Hradiště u Pardubic, 533 52 Hr

Vedoucí provozu, marketing:
Tomáš Bouc tel: 776 242 884, 466 941 296
email: t.bouc@fonticulus.cz

Obchod, objednávky:
Marie Boucová tel: 777 171 586
email: m.boucova@fonticulus.cz

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info